Aromaterapie

CO JE AROMATERAPIE

Aromaterapie je jednoduše řečeno terapie vůní. Každá rostlina v sobě obsahuje kombinaci olejů, ať už v květech, semenech, stoncích nebo kořenech a těmto voňavým zázrakům se říká esenciální nebo éterické oleje (význam slov je stejný), které se získávají z rostlin destilací. Využívají se přírodní výtažky léčivých rostlin. Oleje jsou vysoce koncentrované.

Oleje se po staletí využívají pro svoji schopnost ovlivňovat tělesné funkce organismu, psychické rozpoložení, náladu i emoce. Aromaterapie využívá tyto oleje k harmonii, posílení organismu, působí blahodárně na naše tělo i mysl. Můžeme dosáhnout úlevy při obtížích. Terapie vůní, je způsob péče o zdraví. Voňavé oleje nám můžou pomoci při různých psychických i fyzických problémech. 

Jaké jsou způsoby využití?

Vůně - využití do aroma lamp, nebo difuzéru, svíček, zvlhčovače vzduchu, nebo rozprašovače

Masáž - masírování části těla s použitím éterického oleje a rostlinného oleje

Koupel - do teplé napuštěné vany přidat několik kapek éterického oleje

Inhalace, obklady, vonná sauna, kloktání, vnitřní užití a další

Éterické oleje vybírejte vždy pečlivě, pocitově. Vůně se nám mohou postupně měnit, a co nám voní teď, nemusí nám vonět za pár dní, a naopak. A nebo nám postupně mohou začít vonět více. Však znáte, když si chcete vybrat nový parfém, také nám trvá najít ten správný a musí nám sednout, a dáme si na čas, abychom si na něj zvykli. 

Čichem se nám éterické oleje - vůně - dostane do celého oběhu těla a mohou nám pomoci i s náladou.
Účinky aromaterapie může podpořit i relaxační hudba, u které si odpočineme a budeme vnímat klid a vůni.


100% ESENCIÁLNÍ OLEJE které mám v nabídce:

PROTI STRESU - směs Levandule, Neroli, Ylang Ylang, Růžové dřevo - vhodný pro zklidnění, ulevuje při depresích, strachu a úzkostech - vůně jemná, lehce dosladka, připomínající les

ENERGIE - směs Grep, Pomeranč, Cedrové dřevo, Muškátový oříšek - pomáhá při únavě a vyčerpání, dodává energii - vůně sladší, svěží, příjemné tóny

KLIDNÝ SPÁNEK - Ylang Ylang - zklidňuje, harmonizuje, snižuje nervové napětí, nespavost - vůně velmi intenzivní,  sladce květinová - zde dávat pozor na příliš vysoké dávky, snižuje tlak a může vyvolat bolest hlavy. Při nižších dávkách je ale velmi příjemná.

HARMONIE - Růžové dřevo - vhodný pro psychické zklidnění, posiluje imunitu, stabilizuje nervový systém - vůně jemná, sladká, dřevito-květinová

IMUNITA - Lemon Tea Tree - osvěžuje, dodává energii, revitalizuje tělo i ducha - vůně intenzivní, svěží, citrusová, bylinná

ZKLIDNĚNÍ - směs Elemi, Pačuli, Palmarosa, Rozmarýn - uklidňuje, harmonizuje, vhodný pro zklidnění, zastavení, odpočinek - vůně intenzivní, cypřišová, sušší, dřevitá

RELAXACE - směs Zázvor, Pomeranč - vhodný k relaxaci, navození příjemné atmosféry, odpočinku, vhodná též při nachlazení  -  vůně svěží, sladká, kořeněná

Oleje se skladují v tmavých lahvičkách, aby se chránily před světlem. Je lepší je mít na tmavém chladnějším místě, ale lednice není vhodná, protože oleje tuhnou. Nemusíte se bát je nechat v pokojové teplotě do 20°C, na temnějším místě. 


Nejprodávanější
Všechny produkty
Kamila Č.
17.01.2023

"Ano."

Nicole P.
07.01.2023

"Nakupovat na Náramky ZeMě je radost. Spoustu krásných a voňavých věcí, příjemný a lidský přístup, objednávky vždy rychle a bez komplikací vyřízené a doručené, a to i v období vánočního shonu. A vždy milé překvapení v podobě děkovného vzkazu. Moc děkuji a určitě se zase vrátím <3"

Darja K.
06.01.2023

"Vše přišlo nádherně zabaleno, je vidět, že jsou všechny produkty vyrobeny a zabaleny s láskou. V baličku bylo i ručně napsané poděkování za nákup, a to mě moc potěšilo. Mohu jen a jen doporučit. "

Dagmar S.
06.01.2023

"Náramek vypadá velmi kvalitně a elegantně, byl také krásně zabalen a komunikace ohledně prodeje a dodání byla velmi milá a vstřícná."

Zuzana F.
02.01.2023

"Balíček i vše v něm bylo moc pěkně zabalené - rovnou připravené na předání pod stromeček. Dodání i přes pozdní dobu před Vánoci bylo velice rychlé. Děkuji a určitě zde nenakupuji naposledy. "

Alena B.
30.12.2022

"Rychlá objednávka, rychlé doručení, krásně zabaleno, vřele doporučuji. A navíc, krystali udělali obrovskou radost, takže naprostá spokojenost. "

Zuzana S.
30.12.2022

"Balení krásné, překvapilo mě, že mi přišel navíc v balíčku kamínek. Děkuji "

Martina S.
22.12.2022

"👍"

Simona S.
19.12.2022

"Krásně zabaleno. S produkty jsem spokojená, nádherné balení i vůně. Spokojenost. "

Pavla Ř.
13.12.2022

"Krásné balení a rychlé dodání."

Lucie B.
29.11.2022

"Balení bylo krasné, ten kdo jej balil si na něm dal opravdu záležet. "

© naramkyzeme.cz 2023,