Jak čistit stříbrné šperky

Pokud chceme, aby nám šperky dlouho vydržely, je potřeba jim dopřát péči.
Očistit je od potu, nečistot a mastnoty. Šperky, které máme odložené ve šperkovnici a delší dobu se nenosí často černají, neboli oxidují. Jde o přirozenou reakci stříbra na vlhkost a je to naprosto běžné a nic, čeho bychom se měli obávat. Někdo může pozorovat začernání stříbra i při běžném nošení. Může vnikat při kontaktu s potem, parfémem, nebo pokud bereme léky. 


Nejefektivnější a nejjednodušší způsob jak vyčistit začernalé stříbro je pomocí vody a jaru. Tak jednoduché to je.

K očistě si stačí připravit mističku s teplou vodou a trochu jaru. Šperky nechte v lázni chvíli odpočívat, uvidíte jak samy od sebe začínají opět zářit. Můžete dočistit kartáčkem a důkladně osušte do froté ručníku. A je to.


Na doleštění je nejlepší leštící hadřík. Ten krásně sjednotí povrch a bude se krásně lesknout.
Nepoužívejte ale leštící hadřík na začernalé šperky. Jejím leštěním se sice zbavíte černé vrstvy, tu ale zaleštíte do šperku, a může dojít i k lehkému poškrábání. Takovýmto dlouhodobým postupem byste si šperk časem úplně zničili. Proto šperky vždy napřed omyjte a až poté vyleštěte. 

Kamínkům krátká lázeň neuškodí, a můžete je poté energeticky dočistit vykuřovadly.

Stejným způsobem můžete takto čistit i zlaté či pozlacené šperky. Stačí trocha jaru, teplá voda a vaše šperky budou opět čisté a lesklé. 


Nepoužívejte žádné chemické čištění, pokud jsou šperky hodně špinavé, dlouho nečištěné, mají záhyby kam se pořádně nedostanete, můžete je zanést ke zlatníkovi, kde vám je krásně vyčistí a naleští, a je to cenově dostupné.

Nejprodávanější
Všechny produkty
Kamila Č.
17.01.2023

"Ano."

Nicole P.
07.01.2023

"Nakupovat na Náramky ZeMě je radost. Spoustu krásných a voňavých věcí, příjemný a lidský přístup, objednávky vždy rychle a bez komplikací vyřízené a doručené, a to i v období vánočního shonu. A vždy milé překvapení v podobě děkovného vzkazu. Moc děkuji a určitě se zase vrátím <3"

Darja K.
06.01.2023

"Vše přišlo nádherně zabaleno, je vidět, že jsou všechny produkty vyrobeny a zabaleny s láskou. V baličku bylo i ručně napsané poděkování za nákup, a to mě moc potěšilo. Mohu jen a jen doporučit. "

Dagmar S.
06.01.2023

"Náramek vypadá velmi kvalitně a elegantně, byl také krásně zabalen a komunikace ohledně prodeje a dodání byla velmi milá a vstřícná."

Zuzana F.
02.01.2023

"Balíček i vše v něm bylo moc pěkně zabalené - rovnou připravené na předání pod stromeček. Dodání i přes pozdní dobu před Vánoci bylo velice rychlé. Děkuji a určitě zde nenakupuji naposledy. "

Alena B.
30.12.2022

"Rychlá objednávka, rychlé doručení, krásně zabaleno, vřele doporučuji. A navíc, krystali udělali obrovskou radost, takže naprostá spokojenost. "

Zuzana S.
30.12.2022

"Balení krásné, překvapilo mě, že mi přišel navíc v balíčku kamínek. Děkuji "

Martina S.
22.12.2022

"👍"

Simona S.
19.12.2022

"Krásně zabaleno. S produkty jsem spokojená, nádherné balení i vůně. Spokojenost. "

Pavla Ř.
13.12.2022

"Krásné balení a rychlé dodání."

Lucie B.
29.11.2022

"Balení bylo krasné, ten kdo jej balil si na něm dal opravdu záležet. "

© naramkyzeme.cz 2023,