Péče o svíčky

Tipy pro lepší hoření svíček

Pokud chceme, aby nám svíčka ze sójového vosku vydržela déle,  je dobré dodržovat pár zásadních postupů. Můžeme tím docílit delšího a kvalitnějšího hoření.

Svíčky ZeMě jsou vyrobeny ze sójového a kokosového vosku s esenciálními oleji. Jsou přírodní, ekologické a netoxické, a lité do praktických skleněných nádob s uzávěrem. 

Svíčku nechte hořet ideálně 2-3 hodiny. Minimálně 30 min, maximálně ale 4 hodiny. Nechte svíčku hořet minimálně po tu dobu, než se roztaví celá horní vrstva, předejdete tak vzniku nežádoucí prohlubně ve vosku. Toto je nutné dodržet zejména u prvního hoření svíčky.

Pro optimální hoření pravidelně před každým zápelením zastřihujte knot a odstraňujte případnou bambulku, zabráníte tím nepříjemnému kouření a ovlivníte správné hoření a prodloužíte kvalitu svíčky.  Tzv. houbička/bambulka na konci knotu je u sójové svíčky normální jev a před dalším zapálením je potřeba ho odstranit. Můžete použít speciální nůžky, ale lze pohodlně jemně odlomit horní část knotu pomocí vašich prstů, můžete využít ubrousek, abyste se nezašpinili.

Hořící svíčku nenechávejte bez dozoru. Nenechávejte hořící svíčku v průvanu a dbejte na to, aby nebyla v blízkosti hořlavých materiálů. Hořící svíčka by měla být na nehořlavém povrchu, využít můžete podtácky.
Po zhasnutí se svíčkou nemanipulujte a nechte ji vychladnout. 

Pokud svíčka hodně plápolá a kouří, je možné, že svíčka hoří už moc dlouho, takže je knot příliš dlouhý a chce zastřihnout. Sfoukněte plamen a před dalším zapálením nechte roztopený vosk znovu zatuhnout a zastřihněte knot. Možná jste zapomněli knot zastřihnout před zapálením svíčky a knot byl příliš dlouhý.

I při pálení svíček občas vyvětrejte.

Nenechávejte svíčky dohořet až do úplného zhasnutí plamene, nádoba by se mohla příliš rozpálit.  Nechte pár milimetrů na dně.

Recyklujte, nevyhazujte!

Až svíčka dohoří může ještě sklenička posloužit, vymyjte ji a najděte pro ni využití. 
Pár tipů: Skleněná nádobka poslouží jako svícen na čajové svíčky, na tužky, jako vázička, do kuchyně na koření nebo semínka a ořísky, na cokoli dalšího co vás napadne k uschování.

Když je vosku už opravdu jen na dně, ještě teplý (pozor ať se nespálíte, nádobka bude horká) ho můžete vylít (např. do koše do ubrousku) a tak vám snadno půjde odstranit plíšek s knotem, a půjde sklenička snadno vytřít a vymýt.

Nejprodávanější
Všechny produkty
Kamila Č.
17.01.2023

"Ano."

Nicole P.
07.01.2023

"Nakupovat na Náramky ZeMě je radost. Spoustu krásných a voňavých věcí, příjemný a lidský přístup, objednávky vždy rychle a bez komplikací vyřízené a doručené, a to i v období vánočního shonu. A vždy milé překvapení v podobě děkovného vzkazu. Moc děkuji a určitě se zase vrátím <3"

Darja K.
06.01.2023

"Vše přišlo nádherně zabaleno, je vidět, že jsou všechny produkty vyrobeny a zabaleny s láskou. V baličku bylo i ručně napsané poděkování za nákup, a to mě moc potěšilo. Mohu jen a jen doporučit. "

Dagmar S.
06.01.2023

"Náramek vypadá velmi kvalitně a elegantně, byl také krásně zabalen a komunikace ohledně prodeje a dodání byla velmi milá a vstřícná."

Zuzana F.
02.01.2023

"Balíček i vše v něm bylo moc pěkně zabalené - rovnou připravené na předání pod stromeček. Dodání i přes pozdní dobu před Vánoci bylo velice rychlé. Děkuji a určitě zde nenakupuji naposledy. "

Alena B.
30.12.2022

"Rychlá objednávka, rychlé doručení, krásně zabaleno, vřele doporučuji. A navíc, krystali udělali obrovskou radost, takže naprostá spokojenost. "

Zuzana S.
30.12.2022

"Balení krásné, překvapilo mě, že mi přišel navíc v balíčku kamínek. Děkuji "

Martina S.
22.12.2022

"👍"

Simona S.
19.12.2022

"Krásně zabaleno. S produkty jsem spokojená, nádherné balení i vůně. Spokojenost. "

Pavla Ř.
13.12.2022

"Krásné balení a rychlé dodání."

Lucie B.
29.11.2022

"Balení bylo krasné, ten kdo jej balil si na něm dal opravdu záležet. "

© naramkyzeme.cz 2023,